Site Durum Raporu - internet Siteleri Analiz Programı

Sürüm: 0.1.0.3 Beta Boyut: 621 KB Dil: Türkçe İşletim: Windows Tümü Üretici: ustaninmutfagindan Lisans: Ücretsiz - Bedava Fiyat: Ücretsiz - Bedava Ekleyen: Yönetici

Editörümüzün Puanı


Ziyaretçi Puanı

(0/0)
İndirme Sayısı: 13136
Eklenme Tarihi: 02-03-2014
Güncelleme Tarihi: 01.01.2015
Sürüm: 0.1.0.3 Beta
Boyut: 621 KB
Dil: Türkçe
İşletim: Windows Tümü
Üretici: ustaninmutfagindan
Fiyat: Ücretsiz - Bedava
Yönetici:

internet Siteleri Analiz Programı

  • Genel Download Sayısı: 183 Geçen Hafta: 1 Yayınlanma Tarihi: 2014-03-02 Ekleyen Editör: Yönetici
  • 2020 Ocak Ayı Download: 1 2020 Şubat Ayı Download: 1 2020 Mart Ayı Download: 3 2020 Nisan Ayı Download: 3 2020 Mayıs Ayı Download: 3 2020 Haziran Ayı Download: 0
  • 2020 Temmuz Ayı Download: 0 2020 Ağustos Ayı Download: 2 2020 Eylül Ayı Download: 2 2020 Ekim Ayı Download: 0 2020 Kasım Ayı Download: 0 2020 Aralık Ayı Download: 0
Program Hakkında

Site Durum Raporu Program Açıklaması
Site Durum Raporu Programı; site tasarımı veya site yönetimi yapan webmasterlar ile kendi sitelerinin internetteki genel durumu hakkında temel bilgi sahibi olmak isteyen site sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için geliştirilmiş, kurulumu ve kullanımı kolay bir program olarak tasarlanmıştır.

Program Özellikleri ve Kullanımı:
Program, kurulum gerektirmeyen 1 adet çalıştırılabilir program dosyasından oluşmaktadır ve dosya boyutu 1 MB dan daha azdır.

Kullanımı oldukça basit bir yapıdadır. 1. Aşamada; "http://" başlık bilgisi yazılmadan sorgulamak istediğiniz adresi yazarak Ör: www.gorindir.com şeklinde) Enter tuşuna basabilir ya da "Sorgula" butonuna tıklayabilirsiniz. Internet bağlantı hızı ve trafik yoğunluğunuza göre sonuçlar ~5-10 saniye zaman sonrasında ekranda görünür.

2.Aşamada; herhangi bir anahtar kelime için, sitenizin google aramalarında kaçıncı sırada çıktığını görüntüleyebilirsiniz. Anahtar kelimenizi, ilgili kutucuğa yazıp "Google`da Ara" butonuna tıklayıp bekleyin. Eğer, belirttiğiniz anahtar kelime aramasında, Google aramalarında domaininiz çıkıyorsa, "Google Arama Sonuçları" sekmesinde, sitenizi görebilirsiniz. Bu sitede, aramalarda kaçıncı sırada, hangi sayfanızla yeraldığınızı görebilirsiniz. Eğer yazdığınız anahtar kelime aramasında web siteniz çıkmıyorsa, burada herhangi bir bilgi görüntülenmez.

Yazdığınız anahtar kelime için, google aramalarında hangi sitelerin çıktığını görüntülemek için de "Google Arama Sonuçları(Tümü)" sekmesinde, google sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Domain Hakkında Temel Bilgiler:
Web hosting hizmeti aldığınız sunucunun IP adresi
Web hosting hizmeti aldığınız sunucunun milisaniye olarak Ping süreleri (3 değer)

Domain Hakkında Alexa Verileri:
Alexa Kayıtlarına Göre Sitenize Link Veren Site Sayısı
Alexa Kayıtlarına Göre Sitenizin Dünya Sıralamasındaki Yeri
Alexa Kayıtlarına Göre Sitenizin Ülke Sıralamasındaki Yeri
Alexa Kayıtlarına Göre Web Sitenizin Sayfa Açılma Hızı

Domain Hakkında Google Verileri:
Google Kayıtlarına Göre Sitenizin Page Rank(PR) Değeri

Domain Hakkında MOZ Open Site Explorer Verileri:
MOZ Kayıtlarına Göre Sitenizin Domain itibarı
MOZ Kayıtlarına Göre Sitenizin Sayfa itibarı
MOZ Kayıtlarına Göre Root Domain Linki
MOZ Kayıtlarına Göre Root Toplam Link

Hatırlatma: Google, ayni IP adresinden sık aralıklarla arka arkaya yapılan sorgulamalara bloke koymaktadır. Bu sebeple, yaptığınız anahtar kelime aramalarında, "Google Arama Sonuçları(Tümü)" sekmesinde, hiçbir internet adresi listelenmediğini gözlemlerseniz, modemi kapatıp açıp, programı da yeniden başlatıp çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.(Statik IP adresi olan kullanıcılarda bu yöntem çalışmamaktadır, bu kullanıcıların bir sonraki sorgu için ortalama 30 dk. beklemeleri gerekecektir!)

Program Resimleri

Program Hakkında Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Program Hakkında Yapılan Yorumlar
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş

Geri Bildirim Gönder

Site Durum Raporu