Ubuntu - Linux Ubuntu

Sürüm: 12.04 Boyut: 707 MB Dil: Türkçe İşletim: Linux Üretici: Canonical Ltd. Lisans: Ücretsiz - Bedava Fiyat: Ücretsiz - Bedava Ekleyen: Yönetici

Editörümüzün Puanı


Ziyaretçi Puanı

(0/0)
İndirme Sayısı: 14329
Eklenme Tarihi: 23-02-2010
Güncelleme Tarihi: 01.01.2015
Sürüm: 12.04
Boyut: 707 MB
Dil: Türkçe
İşletim: Linux
Üretici: Canonical Ltd.
Fiyat: Ücretsiz - Bedava
Yönetici:

Linux Ubuntu

 • Genel Download Sayısı: 188 Geçen Hafta: 0 Yayınlanma Tarihi: 2010-02-23 Ekleyen Editör: Yönetici
 • 2020 Ocak Ayı Download: 3 2020 Şubat Ayı Download: 1 2020 Mart Ayı Download: 3 2020 Nisan Ayı Download: 1 2020 Mayıs Ayı Download: 5 2020 Haziran Ayı Download: 0
 • 2020 Temmuz Ayı Download: 0 2020 Ağustos Ayı Download: 5 2020 Eylül Ayı Download: 2 2020 Ekim Ayı Download: 0 2020 Kasım Ayı Download: 0 2020 Aralık Ayı Download: 0
Program Hakkında

Ubuntu Program Açıklaması
Ubuntu, dünyanın bir çok yerinden uzman geliştiriciler tarafından geliştirilmiş bir Linux dağıtımıdır. Dizüstü, masaüstü ve server (sunucu) bilgisayarlar için son derece uygundur. Evde, okulda ya da ofiste ihtiyaç duyacağınız tüm programları içinde barındırır. Ubuntu, Windows`a açık kaynak bir alternatiftir.

Açık kaynak kodlamalı ücretsiz bir linux işletim sistemi olan Ubuntu ile yüksek ücretler ödeyerek sahip olacağınız işletim sistemlerinden daha düzgün çalışan işletim sistemine tamamen ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Ubuntu masaüstü versiyonu ile internette sörf yapabilir, email iletilerinizi kontrol edebilir, dokümanlar yazabilir, resim müzik işlemeleri yapabilirsiniz. Kısaca bir işletim sisteminin sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Windows - Linux çekişmesinde linux'u oldukça iddialı konuma getiriyor. 25 dakikadan kısa bir süre içerisinde işletim sisteminizi Linux Ubuntu yapabilirsiniz.

Ubuntu Özelliklerini Tanıyalım:

 • Ubuntu Yazılım Merkezi
  Ubuntu Yazılım Merkezi yardımıyla binlerce ücretsiz açık kaynaklı programa direk erişip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Yazılım Merkezi; Eğitim, Oyun, Ses ve Video, Grafik işleme, Yazılım Geliştirme ve Ofis Programları kategorilerine sahiptir. Buradan istediğiniz programı tek tık ile kurup kullanmaya başlayabilirsiniz. CD derdi yok, lisans derdi yok, zorluk yok!

 • E-Posta ve Anlık Mesajlaşma
  Empathy ile Yahoo, Gmail, MSN, Jabber, AOL, QQ ve diğer anlık mesajlaşma servislerine oturum açabilir ve arkadaşlarınızla sohbete başlayabilirsiniz.

  Evolution, Windows`un posta istemcisi Windows Mail veya Outlook Express kadar başarılı bir yazılımdır. E-postalarınızı yönetebilir, adres defterinizi düzenleyebilir ve takvime göz atabilirsiniz...

 • internette Gezinmek
  Ubuntu, en çok kullanılan web tarayıcılarından biri olan Firefox`un son sürümünü içerir. Diğer tarayıcıları kullanmak isterseniz tek yapmanız gereken, Yazılım Merkezini ziyaret etmek.

 • Fotoğraflar
  F-Spot ile, fotoğraf makinenizden ya da cep telefonunuzdan fotoğraflarınızı aktarmak çok kolay. Fotoğraflarınızı kolayca yönetebilir, etiketler ekleyebilir, Flickr/Facebook/Picasa gibi sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilir ve istediğiniz kriterlere göre sıralayabilirsiniz.

 • Ses ve Video
  PSP, iPod, MP3 çalarınızı bilgisayarınıza takıp; Rhythmbox ile müzik dosyalarınızı aktarabilirsiniz. Müzik listelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmanıza da olanak veren bu program Last.fm`e de direk bağlanabiliyor. Ayrıca YouTube, BBC ve diğer video sitelerinden videoları çekip izlemeniz de mümkün. Film izlemek konusuna değinirsek; codecleri ve kalitesiyle kendisini kanıtlamış VLC Media Player`ı yüklemek sadece bir tık uzağımızda: Yazılım Merkezinde...

 • Ofis Uygulamaları
  OpenOffice ile profesyonel dokümanlar, sunular, işlem tabloları hazırlayabilir, Microsoft`un ya da diğer firmaların ofis paketleriyle oluşturulmuş dosyaları açıp düzenleyebilirsiniz. OpenOffice`in diğer ofis paketlerinden en büyük farkı tamamen ücretsiz olması!

 • Oyunlar
  Birbirinden güzel yüzlerce oyuna ulaşmak için tek yapmanız gereken Yazılım Merkezine göz atmak! Urban Terror, Nexuiz gibi oyunlar sayesinde Windows`ta oynadıklarınız kadar eğleneceksiniz.

 • Depola, Eşitle, Paylaş!
  işletim sistemine entegra edilmiş "Ubuntu One" teknolojisi ile 2GB verinizi internet üzerinde saklayabilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınızla dosyalarınızı paylaşmak oldukça basitleşir. isterseniz cüzi miktarda daha fazla depolama alanı almanız da söz konusu olabilir.

 • Erişilebilirlik
  Ubuntu`nun geliştirilme felsefelerinden birisi şudur: "Bilgisayarlar herkes içindir!" Ekran klavyesi, görünü karşıtlığı gibi özellikleriyle çeşitli sebeplerden bilgisayar kullanımında zorlanan insanlara imkan tanındığı gibi 23 dile çevrilmesiyle de dünyadaki herkes tarafından kullanılabilecek bir işletim sistemidir.

  Toplayacak olursak:
  Gerek kaynak tüketimi, gerek yardım ve destek alma (mail grupları ve forumlar aracılığıyla), gerek donanımlarınızı tanıma (evet, abartmıyoruz en az Windows kadar çok donanımı tanıyor) gerekse program yelpazesi açısından Windows`tan hiç de geri kalır bir işletim sistemi değil Ubuntu. Windows için bir lisans satın almak zorunda olmadığınızı görmek için Ubuntu`ya bir şans vermelisiniz! Özgür yazılım diye bir şeyin varlığını anladığınızda Windows`ta harcadığınız zamana pişman olabilirsiniz! Eğer siz de Linux`a önyargılı davrananlardan biri iseniz Ubuntu`yu denemenizi öneririz.

  NOT: Verdiğimiz linkten Ubuntu`nun 32 bitlik sürümünü indirebilirsiniz. 64 bitlik sürümü için lütfen Alttaki Linki kullanınız.

  64 Bitlik Sürüm için Burayı Tıklayınız

 • Program Resimleri

  Program Hakkında Yorum Yapmak İçin Tıklayın

  Program Hakkında Yapılan Yorumlar
  Şu Anda Yorum Eklenmemiş
  Şu Anda Yorum Eklenmemiş
  Şu Anda Yorum Eklenmemiş

  Geri Bildirim Gönder

  Ubuntu