Facebook ve Twitter Erişim Sorunu

Facebook ve Twitter Erişim Sorunu

Yazar: / | 29.06.2016 |Okunma:4211

FACEBOOK ve TWITTER ERİŞİM ENGELİ29.06.2016 saat 14:31 Sularında Twitter ve Facebook sitelerine erişim problemi yaşanmaktadır, bu erişimin İstanbul Terör Saldırısı ile ilgili olabileceğini tahmin ediyoruz.

Etiketler:

Haber Hakkında Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Benzer Haberler

Cep Aramalarında 11 Rakam Tuşlanacak

Cep Operatörleri Kasım 2008’de Hayata Geçmesi Planlanan Numara Taşınabilirliği Uygulamasında çalışmalara Hız Verdi. Yakında Alan Kodu Olarak Bilinen Ilk Dört Rakamın, Yapılan Tüm Aramalarda Kullanılması Uygulamasına Başlanacak. şimdiki Uygulamada, Kullanıcı Bir Arama Yaptığında Karşı Taraftaki Kişiyle Aynı Alan Kodunu Kullanıyorsa, Ilk Dört Rakamı Tuşlamasına Gerek Yok. Yedi Haneli Numaranın Tuşlanması Yeterli Oluyor. Fakat Tek Numarayla Farklı Operatörlerden Hizmet Alma Döneminin Başlamasının Ardından Alan Kodu Olmadan Yapılan Aramalar Ciddi Karışıklık Yaratacak. Bu Yüzden Telekomünikasyon Kurumu, Operaterlerden, Ilk Dört Hane Tuşlanmadan Yapılan Aramalara Son Vermesini Istedi. Bu Konuda çalışma Başlatan Turkcell, Ilk Dört Rakam Tuşlanmadan Yapılan Aramalarda Ilgili Aboneyi Sesli Bir Mesajla ‘1 Eylül’de Yedi Haneli Aramalara Son Verileceği, 11 Rakamlı Aramalara Geçileceği’ Konusunda Uyarmaya Başladı.

Microsoft Explorer'da Virüs Alarmı

  Microsoft Explorer'da Virüs Alarmı           .hurriyet2008-detailbox-newslink { Font-family: Arial, Helvetica, Sans-serif; Font-size:13px; Font-weight:bold; Text-decoration:none; Color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { Font-family: Arial, Helvetica, Sans-serif; Font-size:13px; Font-weight:bold; Text-decoration:underline; Color:#990000;} Microsoft, Web Tarayıcısı Internet Explorer'daki Güvenlik Açığını Düzeltmek Için Bugün Bir Acil Yama Yayımlayacağını Açıkladı. Dünyanın En Büyük Yazılım şirketinden Yapılan Açıklamada, Otomatik Güncellemeyle Aktif Hale Gelecek Bu Yamanın TSi 20.00'de Yayımlanacağı Belirtilerek, Sorunun Belirlenmesinden Sonra Microsoft Mühendislerinin Sekiz Saat Içinde çözüm Geliştirdikleri Kaydedildi. Dünyanın En çok Kullanılan Web Tarayıcısının Sahibi Microsoft, Normal Güvenlik Güncellemesini Gelecek Ay Yapacak. Internet Güvenlik Uzmanları, Dünyanın En Yaygın Kullanılan Web Tarayıcısı Internet Explorer'da Büyük Bir Açığın Bulunduğunun Ortaya çıkmasının Ardından, Sorun Giderilinceye Dek Kullanıcılara Başka Bir Internet Tarayıcısı Kullanmaları Salık Vermişlerdi. Internet Uzmanları, Microsoft'un Internet Explorer Tarayıcısındaki Açığın, Internet Korsanlarına özellikle Çince Web Sitelerini Kullananların Bilgisayarlarını Ele Geçirme Ve şifrelerini çalma Imkanı Verebileceğini Belirtmişlerdi. Microsoft Da Yaptığı Açıklamada, Tarayıcının En Yaygın şekilde Kullanılan Yedinci Versiyonuna (IE7) Yönelik Saldırılar Tespit Ettiklerini Kaydederek, Ancak Diğer Versiyonların Da Potansiyel Tehlike Altında Olduğu Uyarısında Bulunmuştu.         

Bagle Virüsü

On Milyonlarca Dolar Zarara Neden Olan Ve Sayısız PC'ye Sızmayı Başaran Bir Diğer Virüs De 2004 Yılında Kendini Gösteren Bagle'dı. Sofistike Yapıda Bir Worm Olarak Bilinen Ve 18 Ocak 2004 Tarihinde Ilk Kez Görülen Bagle, Pek çokları Gibi e-mail'lerde Yer Alan Ilişikteki Dosyaları Kullanarak Yayılmaya çalışıyordu. Bagle'ın Tehdit Unsuru Olmasının En Büyük Nedeni Ise Bu Virüsün Yaklaşık 60 Ila 100 Kadar Türevinin Olmasıydı. Diğer Bir Deyişle Bagle'ın Virüs Tarayıcılara Yakalanması Pek kolay Değildi; Zira 100'e Yakın Farklı Türü Bulunan Bir Virüsün Tespiti Nispeten Zordu. PC'lere Sızan Bagle, Bir TCP Portuna Açılan Arka Kapıyı Kullanarak Sistemde Bulunan Veri Ve Uygulamalara Kolayca Ulaşabiliyordu. Finansal Ve Kişisel Bilgiler Dahil Hemen Her Veriye Eli Uzanabilen Bagle'ın Bagle.B Varyantının Yayılması 28 Ocak 2004 Tarihinden Itibaren Durduruldu; Ancak Bagle'ın Diğer Varyantları Bugün Için Hala Tehdit Unsuru Olmayı Sürdürüyor.

En Çok Okunan Haberler

www.rapidshare.com Dosya Indirme

RAPiDSHARE.COM DOSYA NASIL INDiRiLiR (RESiMLi) www.rapidshare.com Resimli Anlatım 1 Öncelikle Rapidshare.com Linkini Tarayıcının Adres çubuğuna Giriniz. Aşağıdaki örnek Resimdeki Gibi Bir Menü Açılacak. Örnek 1: 2- Buradan Download Yazan Yere Basınız Ve üzerindeki Saniye Bitene Kadar Bekleyiniz. Süre Bitince Açılan Dosya Yükleme Menüsünden Kaydet'e Basarak Bilgisayarda Istediniz Yere Dosyanızı Kayıt Ediniz. Örnek 2: Bu Anlatım Tamamen www.gorindir.com 'a Aittir. Not: www.rapidshare.com 'da Dosya Indirmede Sınır Vardır... Soru: Peki Bu Sınır Aşılabilir Mi? Cevap: Tabii Ki... Demokraside çareler Tükenmez: Anlatım Tüm Explorer Sayfalarını Kapatalım... Modeminizin Fişini çekin, Bir Explorer Sayfası Açıp, Explorer 'ın Internet Seçeneklerinden Tüm Bilgileri Silin... Yani ınternet Temp Klasörünü Boşaltın... Fişi Takın... Tekrar Indirmeye Başlayın...

Download61.org Cep Telefonu Program Oyun Indirme

Sitemiz üzerine Ekli  Olan Cep Telefonu Uygulamalarının Telefonunuza Nasıl Aktarılacağı Hususunda Bilgilendirme Amaçlı Yazımız. Sıkça Sorulan Sorular Telefonuma Bu Uygulamayı Nasıl Yüklerim? Cevap= Öncelikle Hangi Telefonu Kullanıyorsanız Onun PC Programı Bilgisayarınıza Yüklü Olmalıdır Zira Indireceğiniz Dosya Bilgisayar Formatındadır Ve Rar Uzantılıdır. Soru = Rar Uzantılı Dosyayı Nasıl Açarım Cevap = Sitemizden Winrar Uygulamasını Indirerek Açabilirsiniz, Winrarınız Yoksa Hemen BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Indirip Kurunuz. Soru = Rar Ile Açtıktan Sonra Ne Yapmalıyım? Cevap = Rar Dosyasının Içinden çıkan Dosyayı Cep Telefonunuzun Bilgisayar Programı Ile Telefonunuza Yükleyebilirsiniz. Soru = PC Programı Hangisidir? Cevap = Örnek Verecek Olursak Nokia Için Nokia PC Suite Programıdır. Soru = Nokia PC Suite Nereden Bilgisayarıma Indirebilirim? Cevap = BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Nokia PC Suite Programını Indirebilirsiniz. Not: Eğer Telefonunuz Nokia Değilse, Her Telefon üreticisi Telefonu Için PC Programı üretmiştir Ya Telefonu Alırken CD Olarak Size Veriyorlar Yada Siteleri üzerinden Direk Bilgisayarınıza Yükleme Yapabilirsiniz. Bu Anlatım Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır.

Mail.ru Agent Artık Türkçe

Mail.ru Agent Artık Türkçe Olarak Da Kullanılabilir! Rusya Kaynaklı Anlık Mesajlaşma Yazılımı Olan Mail.ru Agent’in Indirme Bağlantıları, özellikleri Gibi Bir çok Yazı Blog üzerinde Mevcut. Arama Yaparak Erişebilirsiniz. Eski Sürümlerde Bulunmayan Türkçe Dil Desteği Son Sürümle Birlikte Geldi. Artık Mail.ru Agent’i Kullanırken En çok şikayet Edilen Dil Desteği Olmaması Ve Rusça’nın Anlaşılmaz Bir Dil Olması Nedeniyle Yaşanan Sorunlar Yaşanmayacak. Türkçe Dil Desteği Ile Mail.ru Agent’i Kendi Sayfaları üzerinden Ya Da Blaef.com üzerinden Indirebilirsiniz. Ek: Mail.ru Agent’ı Türkçe Olarak Kullanmak Isteyenler, Kurulum Esnasında Türkçe Seçeneğini Seçerek Türkçe Olarak Kullanabilirler. Yalnızca Agent (yazılım) Türkçe Olarak Kullanılabilir. My.mail.ru’da Türkçe özelliği Yoktur. Mail.ru Agent Ile Ilgili Ya Da My.mail.ru Ile Ilgili Sorular, Alt Kısımdaki Yorum Gönderim Alanından Sorulabilir. Türkçe’ye çevirim Istemeyiniz. Mail.ru Agent Nedir? Mail.ru Agent Bir Anlık Mesajlaşma Yazılımıdır. Ana Dili Rusça Olan Bu Yazılımın, Diğer Dillerde De Desteği Mevcut. Bu Diller, Eski Birlik üyeleri Olan Kazakistan Ve Azerbaycan Gibi ülke Dillerin Yanında Ingilizce Gibi Evrensel Diller. Bu Yazılım, Bildiğimiz MSN Messenger Yazılımı Ile Ortak Amaca Sahip Fakat Bundan Ayıran En önemli özelliği, Yine Bildiğimiz Facebook Sitesi Gibi My.mail.ru Adresi Ile Etkileşimli Olması. Yani MSN Ile Facebook’un Birleştirilmiş Halini Düşünebilirsiniz. 2001 Yılından Bugüne Kadarki Zamanda Milyonlarca Kullanıcıya Ulaşmışlar Ve Oldukça Gelişmiş Bir Alyapıları Mevcut. Bu Nedenle Tercih Edilmeye Devam Ediliyor. Mail.ru Agent, Yukarıda Belirtilen Kısımların, Bilgisayar üzerine Kurulan Kesimidir. Bunun, Internet Kesimi Ise My.mail.ru Adresidir. Kayıt Olmak Isteyenler, Yalnızca Rusça Desteği Olan Bir Form üzerinden Kayıt Olabilirler. Yalnız Hatırlatayım, Kullanımı Rusça Bilmeyenler Için çok Sıkıntılı Geçebilir. Yazılımın Herhangi Bir Sınırlanması Olmadığı Için Bir Arama Ile 100 Kişiye Kadar Ekleyebiliyorsunuz. Türkiye Kaynaklı Bir Hesap Açtığınızda Azeri Ve Kazak Vatandaşları Da Size Hücum Edebilir. (Ekleyebilir Ve ötesi…) Güvenlik Yönünden Bir Zaafı Bulunmakta; Herhangi Bir “engelleme” özelliği Bulunmamakta. Isteyen, Istediği Kişiye Yazabiliyor. Mail.ru Agent’ı Her Mobil Cihazda Kullanabilir, Daima Online Olabilirsiniz. Telefonunuzun Işletim Sistemini Ya Da Java Gereksinimlerini Bilmeniz Yeterli. Oldukça Kolay Ve Kullanım Açısından Ingilizce Desteği Mevcut. Mail.ru Agent Ile Ilgili Sayfalar Ise şunlar: Online Site: www.mail.ru Mail.ru Agent PC: BURDAN Diyer Mail.ru Cep Telefonları Için: SIS,JAR,MAC,WM2003,WM6.x. Tıklayarak Indiriniz.

Geri Bildirim Gönder