Siber Saldırılar Devam Ediyor

Siber Saldırılar Devam Ediyor

Yazar: / | 26.12.2015 |Okunma:3321

Siber saldırılar devam ediyor

14 Aralık tarihinde başlayan yurt dışı kaynaklı siber saldırılar devam ediyor. Bazı bankaların siteleri açılırken bazı sitelerde halen erişim sorunu söz konusuTürkiye En Çok Siber Saldırıya Uğrayan 15 Ülkeden Biri, Önlemlerinizi Alın

Siber Saldırılardan Korunma Programı Anti DDoS Guardian uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.

Şirketler 9 adımda siber saldırı kurbanı olmaktan kurtulabilir

Siber güvenliği iş süreçlerinin bir parçası haline getirmek

Şirketin siber güvenlikte hangi önlemlere sahip olduğunu belirlemek

Üçüncü parti yönetilebilir servisleri kullanmak

Olası aksaklık ve felaketlere karşı senaryolar hazırlamak

Kullanıcı yetkilerini düzenli olarak kontrol etmek

Saldırılara ve veri kaybına karşı hazırlıklı olmak, yedek almak

Kullanıcı bilgisayarlarındaki işletim sistemlerini her zaman güncel tutmak

802.1x ve üstü Network Access Control çözümü kullanmak

Network’te sürekli izleme yapan, veri analizi gerçekleştiren ve trafik anormalliklerini raporlayan çözümler kullanmak

Yurtdışından geldiği tahmin edilen siber saldırı '.tr' ile biten birçok internet sitesini etkiledi. Saldırıların 14 Aralık'ta başladığı tahmin ediliyor. 14 Aralık'ta başlayan bu saldırılarla 23 Aralık'a kadar 40 bine yakın '.tr' uzantılı internet sitesine saldırı gerçekleştirildi.

ANONYMOUS ÜSTLENDİ

Henüz Rusya'nın olayla parmağı var mıdır bilinmezken dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous 22 Aralık'ta yayınladığı bir videoda saldırıları üstlenmişti.

Haber Hakkında Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Benzer Haberler

Ortak Ağlara Nasıl Güvenle Bağlanabilirsiniz?

Kablosuz Internet Ipuçları! Ortak Ağlara Nasıl Güvenle Bağlanabilirsiniz? Birçoğumuzun Bildiği Gibi Herkese Açık Ve şifresiz Kablosuz Ağlar, önemli Güvenlik Riskleri Taşıyor. Bu Tür Bir Ağa Bağlanmak, Verilerinizin çalınması Ile Sonuçlanabiliyor. Bu Yazımızda Herkese Açık Kablosuz Ağlara Bağlanmanın Tam Olarak Hangi Riskleri Getirdiğini Ve Bunların çözümünü Ele Alacağız. Güvensiz Kablosuz Ağ Sorunu, Radyo Sinyallerinin çalışma şekline Dayanıyor. Özellikle Farklı Bir şekilde Tasarlanmamışsa, Radyo Sinyalleri Belirli Bir Yöne Doğru Değil Her Yöne Doğru Yayın Yapar. Bu Da Güvensiz Olan Verilerin Yakındaki Herhangi Biri Tarafından Okunabilmesini Sağlar. Kablosuz Ağ Güvenliği Ise Gönderilen Verileri şifreler. Bu Sayede Veriler Ele Geçirilse Dahi Anlaşılması Kolay Olmaz. Bir çoğumuz, Sorunun Bu Kısmını Biliyoruz Ancak Güvensiz Kablosuz Ağlardan Parolaları Toplamak, çok Da Basit Bir Iş Değildir. Bunun Için Belirli Seviyede Bilgi Gereklidir Ve Ortalama Bir Kişinin Bunlardan Haberi Yoktur. Firefox Için FireSheep Gibi Eklentilerle Teoride Oturumlara Sızmak Mümkün, Ancak Gerçekten Zararlı Bir şey Yapmak Için Genellikle Teknik Bilgi Gereklidir.

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Allah'ın Rahmeti, Bereketi Sizinle Olsun, Gönül Güneşiniz Hiç Solmasın, Yüzünüz Aydın Olsun, Kalbiniz Nur Dolsun, Makamınız Firdevs, Dualarınız Kabul Olsun. Kandiliniz Kutlu Olsun.. Sofranız Afiyetli, Paranız Bereketli, Kararlarınız Isabetli, Yuvanız Muhabbetli, Kalbiniz Merhametli, Bedeniniz Sıhhatli, Dualarınız Kabul Olsun, Kandiliniz Kutlu Olsun. Ilahi Esintilerin Kalpleri Okşadığı, Bir Anın Bir Asra Bedel Olduğu Bu Gece Dualarda Birleşmek Dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım. Allah'ın Aşkıyla Yan Bu Gece, Mevlana Gibi Dön Bu Gece, Secdeye Varıp Huzura Erince, şu Fakiride An Bu Gece. Kandiliniz Kutlu Olsun. Gül Bahçesine Girenler, Gül Olmasada Gül Gibi Kokarlar. Kainatın En Güzel Gülünün Kokusu üzerinizde Olsun Bu Gece Kandiliniz Mübarek Olsun Bu Gece Hayırlı Bir Gece, Yüreklerimiz Ibadetle çarpsın, Gönüllerimiz Bir Olsun.. Kandiliniz Mübarek Olsun! Avuçların Açıldığı, Gözlerin Yaşardığı, Ilahi Esintilerin Kalpleri Okşadığı Anın Bir Asra Bedel Olduğu Bu Gece Dualarda Birleşmek Dileğiyle Kandilinizi Kutlarım. Bakiler Sevgiler Adına Nice Dilekler Vardır. Ölümü Bile Ayırır Saymayan Gönüller Vardır. Mesafeler Araya Set çekmişse Ne çıkar, Dualarda Birleşen Gönüller Vardır. Hayırlı Kandiller.. Miraç Kandilin Mübarek Olsun. Allah Sana Sevdiklerinle Beraber Mutlu Ve Huzurlu Bir şekilde Yaşamayı Nasip Etsin. Bin Damla Serpilsin Yüreğine, Bin Tatlı Mutluluk Dolsun Günlerine, Binbir Hayalin Gerçekleri Bulsun, Her Türlü Duaların Kabul Olsun, Miraç Kandilin Mübarek Olsun... Bir Kandil Gülü Savur Sevdiklerine, Size Onlardan Gülücükler Getirsin öyle Içten öyle Samimi Ol Ki Göz Yaşlarını Bile Tebessüme çevirsin. Kandiliniz Mübarek Olsun. Borçlarımızdan, Ceza Ve Günahlarımızdan Kurtulmak Için Bu Gece Dua Edelim.. Allah Affeden Ve Bağışlayandır, Unutmayalım.. Eller Semaya Kalkıp, Yürekler Bir Atınca Bu Gece, Gözler Sevinç Yaşlarıyla Dolacak.. Kandiliniz Mübarek, Dualarınız Kabul Olsun? Bu Gece Kulun Yalvarış Ve Yakarışlarını Yüce Mevla'ya Sunacağı Ve O'nun Sonsuz Affından, Merhametinden, Iyiliğinden Bol Bol Yararlanacağı Umut, Huzur Ve Müjde Gecesidir. Miraç Kandiliniz Hayırlı Olsun!

Video Formatı Çevirme Sitesi

  YouTube Ve Diğer Video Paylaşım Sitelerinden Videoları Doğrudan IPhone Veya Diğer Cihazlarda Izlenecek şekilde Indirmek Istiyorsanız, çözüm Burada.   Online Videoları Bilgisayarınızda Geniş Bir Format Yelpazesinden Istediğinizi Seçerek Indirmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı. Tek Yapmanız Gereken, Indirmek Istediğiniz Videonun Adresini Filsh.net'e Girerek Alttaki Seçeneklerden Kullanacağınız Formatı Belirlemek. PSP, IPhone ve Hatta Nintendo DS için Bile Video Indirebileceğiniz Servis O Kadar Pratik Ki, Almanca Olduğunu Indirdiğimiz üçüncü Videoda Fark Ettik! Geniş Site Desteği YouTube, Google Video, Break, MyspaceTV Ve Veoh gibi Online Video Paylaşım Sitelerini Destekleyen Filsh.net, Ayrıca kendi Videonuzu yükleyip(Video Hochladen) online olarak dönüştürmenize de Olanak Tanıyor. Videoları hızlı bir şekilde çeviren Servis, Ayıklanan MP3'lerde De Kalite Kaybına Neden Olmuyor.

En Çok Okunan Haberler

www.rapidshare.com Dosya Indirme

RAPiDSHARE.COM DOSYA NASIL INDiRiLiR (RESiMLi) www.rapidshare.com Resimli Anlatım 1 Öncelikle Rapidshare.com Linkini Tarayıcının Adres çubuğuna Giriniz. Aşağıdaki örnek Resimdeki Gibi Bir Menü Açılacak. Örnek 1: 2- Buradan Download Yazan Yere Basınız Ve üzerindeki Saniye Bitene Kadar Bekleyiniz. Süre Bitince Açılan Dosya Yükleme Menüsünden Kaydet'e Basarak Bilgisayarda Istediniz Yere Dosyanızı Kayıt Ediniz. Örnek 2: Bu Anlatım Tamamen www.gorindir.com 'a Aittir. Not: www.rapidshare.com 'da Dosya Indirmede Sınır Vardır... Soru: Peki Bu Sınır Aşılabilir Mi? Cevap: Tabii Ki... Demokraside çareler Tükenmez: Anlatım Tüm Explorer Sayfalarını Kapatalım... Modeminizin Fişini çekin, Bir Explorer Sayfası Açıp, Explorer 'ın Internet Seçeneklerinden Tüm Bilgileri Silin... Yani ınternet Temp Klasörünü Boşaltın... Fişi Takın... Tekrar Indirmeye Başlayın...

Download61.org Cep Telefonu Program Oyun Indirme

Sitemiz üzerine Ekli  Olan Cep Telefonu Uygulamalarının Telefonunuza Nasıl Aktarılacağı Hususunda Bilgilendirme Amaçlı Yazımız. Sıkça Sorulan Sorular Telefonuma Bu Uygulamayı Nasıl Yüklerim? Cevap= Öncelikle Hangi Telefonu Kullanıyorsanız Onun PC Programı Bilgisayarınıza Yüklü Olmalıdır Zira Indireceğiniz Dosya Bilgisayar Formatındadır Ve Rar Uzantılıdır. Soru = Rar Uzantılı Dosyayı Nasıl Açarım Cevap = Sitemizden Winrar Uygulamasını Indirerek Açabilirsiniz, Winrarınız Yoksa Hemen BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Indirip Kurunuz. Soru = Rar Ile Açtıktan Sonra Ne Yapmalıyım? Cevap = Rar Dosyasının Içinden çıkan Dosyayı Cep Telefonunuzun Bilgisayar Programı Ile Telefonunuza Yükleyebilirsiniz. Soru = PC Programı Hangisidir? Cevap = Örnek Verecek Olursak Nokia Için Nokia PC Suite Programıdır. Soru = Nokia PC Suite Nereden Bilgisayarıma Indirebilirim? Cevap = BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Nokia PC Suite Programını Indirebilirsiniz. Not: Eğer Telefonunuz Nokia Değilse, Her Telefon üreticisi Telefonu Için PC Programı üretmiştir Ya Telefonu Alırken CD Olarak Size Veriyorlar Yada Siteleri üzerinden Direk Bilgisayarınıza Yükleme Yapabilirsiniz. Bu Anlatım Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır.

Mail.ru Agent Artık Türkçe

Mail.ru Agent Artık Türkçe Olarak Da Kullanılabilir! Rusya Kaynaklı Anlık Mesajlaşma Yazılımı Olan Mail.ru Agent’in Indirme Bağlantıları, özellikleri Gibi Bir çok Yazı Blog üzerinde Mevcut. Arama Yaparak Erişebilirsiniz. Eski Sürümlerde Bulunmayan Türkçe Dil Desteği Son Sürümle Birlikte Geldi. Artık Mail.ru Agent’i Kullanırken En çok şikayet Edilen Dil Desteği Olmaması Ve Rusça’nın Anlaşılmaz Bir Dil Olması Nedeniyle Yaşanan Sorunlar Yaşanmayacak. Türkçe Dil Desteği Ile Mail.ru Agent’i Kendi Sayfaları üzerinden Ya Da Blaef.com üzerinden Indirebilirsiniz. Ek: Mail.ru Agent’ı Türkçe Olarak Kullanmak Isteyenler, Kurulum Esnasında Türkçe Seçeneğini Seçerek Türkçe Olarak Kullanabilirler. Yalnızca Agent (yazılım) Türkçe Olarak Kullanılabilir. My.mail.ru’da Türkçe özelliği Yoktur. Mail.ru Agent Ile Ilgili Ya Da My.mail.ru Ile Ilgili Sorular, Alt Kısımdaki Yorum Gönderim Alanından Sorulabilir. Türkçe’ye çevirim Istemeyiniz. Mail.ru Agent Nedir? Mail.ru Agent Bir Anlık Mesajlaşma Yazılımıdır. Ana Dili Rusça Olan Bu Yazılımın, Diğer Dillerde De Desteği Mevcut. Bu Diller, Eski Birlik üyeleri Olan Kazakistan Ve Azerbaycan Gibi ülke Dillerin Yanında Ingilizce Gibi Evrensel Diller. Bu Yazılım, Bildiğimiz MSN Messenger Yazılımı Ile Ortak Amaca Sahip Fakat Bundan Ayıran En önemli özelliği, Yine Bildiğimiz Facebook Sitesi Gibi My.mail.ru Adresi Ile Etkileşimli Olması. Yani MSN Ile Facebook’un Birleştirilmiş Halini Düşünebilirsiniz. 2001 Yılından Bugüne Kadarki Zamanda Milyonlarca Kullanıcıya Ulaşmışlar Ve Oldukça Gelişmiş Bir Alyapıları Mevcut. Bu Nedenle Tercih Edilmeye Devam Ediliyor. Mail.ru Agent, Yukarıda Belirtilen Kısımların, Bilgisayar üzerine Kurulan Kesimidir. Bunun, Internet Kesimi Ise My.mail.ru Adresidir. Kayıt Olmak Isteyenler, Yalnızca Rusça Desteği Olan Bir Form üzerinden Kayıt Olabilirler. Yalnız Hatırlatayım, Kullanımı Rusça Bilmeyenler Için çok Sıkıntılı Geçebilir. Yazılımın Herhangi Bir Sınırlanması Olmadığı Için Bir Arama Ile 100 Kişiye Kadar Ekleyebiliyorsunuz. Türkiye Kaynaklı Bir Hesap Açtığınızda Azeri Ve Kazak Vatandaşları Da Size Hücum Edebilir. (Ekleyebilir Ve ötesi…) Güvenlik Yönünden Bir Zaafı Bulunmakta; Herhangi Bir “engelleme” özelliği Bulunmamakta. Isteyen, Istediği Kişiye Yazabiliyor. Mail.ru Agent’ı Her Mobil Cihazda Kullanabilir, Daima Online Olabilirsiniz. Telefonunuzun Işletim Sistemini Ya Da Java Gereksinimlerini Bilmeniz Yeterli. Oldukça Kolay Ve Kullanım Açısından Ingilizce Desteği Mevcut. Mail.ru Agent Ile Ilgili Sayfalar Ise şunlar: Online Site: www.mail.ru Mail.ru Agent PC: BURDAN Diyer Mail.ru Cep Telefonları Için: SIS,JAR,MAC,WM2003,WM6.x. Tıklayarak Indiriniz.

Geri Bildirim Gönder