Siber Saldırılar Devam Ediyor

Siber Saldırılar Devam Ediyor

Yazar: / | 26.12.2015 |Okunma:6849

Siber saldırılar devam ediyor

14 Aralık tarihinde başlayan yurt dışı kaynaklı siber saldırılar devam ediyor. Bazı bankaların siteleri açılırken bazı sitelerde halen erişim sorunu söz konusuTürkiye En Çok Siber Saldırıya Uğrayan 15 Ülkeden Biri, Önlemlerinizi Alın

Siber Saldırılardan Korunma Programı Anti DDoS Guardian uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.

Şirketler 9 adımda siber saldırı kurbanı olmaktan kurtulabilir

Siber güvenliği iş süreçlerinin bir parçası haline getirmek

Şirketin siber güvenlikte hangi önlemlere sahip olduğunu belirlemek

Üçüncü parti yönetilebilir servisleri kullanmak

Olası aksaklık ve felaketlere karşı senaryolar hazırlamak

Kullanıcı yetkilerini düzenli olarak kontrol etmek

Saldırılara ve veri kaybına karşı hazırlıklı olmak, yedek almak

Kullanıcı bilgisayarlarındaki işletim sistemlerini her zaman güncel tutmak

802.1x ve üstü Network Access Control çözümü kullanmak

Network’te sürekli izleme yapan, veri analizi gerçekleştiren ve trafik anormalliklerini raporlayan çözümler kullanmak

Yurtdışından geldiği tahmin edilen siber saldırı '.tr' ile biten birçok internet sitesini etkiledi. Saldırıların 14 Aralık'ta başladığı tahmin ediliyor. 14 Aralık'ta başlayan bu saldırılarla 23 Aralık'a kadar 40 bine yakın '.tr' uzantılı internet sitesine saldırı gerçekleştirildi.

ANONYMOUS ÜSTLENDİ

Henüz Rusya'nın olayla parmağı var mıdır bilinmezken dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous 22 Aralık'ta yayınladığı bir videoda saldırıları üstlenmişti.

Haber Hakkında Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
sex shop
Benzer Haberler

LG Optimus G Pro

LG, MWC 2013'te Tanıttığı 5.5 Inç Boyunda Full HD Ekranlı Yeni Amiral Gemisi Için Hızlı Bir Güncelleme Hazırladı. Value Pack Adlı Yeni Yazılım Paketi, Optimus G Pro'ya Pek çok Yeni Akıllı özelliği Ekliyor. Ilk Olarak Güney Kore'de Dağıtılacak Olan Güncelleme, Bugün Yayınlanmaya Başladı. Sadece 40 Günde Kore'de Yarım Milyon Satan Telefon, Yeni özellikleriyle Satışlarını Daha Da Artıracak Gibi Görünüyor. Value Pack Neler Getiriyor? Tıpkı Samsung Galaxy S4 Ile Beraber Tanıtılan özelliklere Benzeyen Smart Screen Ve Smart Video Adında özellikleri Alan Optimus G Pro, ön Kamera üzerinden Sizin Hareketlerinizi Algılıyor Ve Ona Göre Telefonun Tepki Vermesini Sağlıyor. Örneğin Video Izlerken, Telefona Bakmadığınız Zaman Video Duraklıyor. Dual Video özelliği Sunan G Pro, Dual Camera özelliği Ile Iki Kameradan Aynı Anda Fotoğraf çekmenizi Sağlıyor. Video Kaydı Sırasında Durdurma Ve Kayıdı Yeniden Devam Ettirme özelliklerine De Sahip Olacak Olan Value Pack'in Detaylarını Görsel Olarak Aşağıdaki Videodan Görebilirsiniz. Iyi Seyirler.

3gp Teknolojisi

3G Teknolojisi Kısaca Telefonla Uydu Aracılığı Ile Veri Alma Veya Göndermedir. Eski GPRS Sistemlerde Ses Normal Olarak Giderken, Yeni Nesil 3G De Ise Ses Veri Olarak Gidecektir. Bunun Yararları Ise çoktur. Laptop’unuzudan Cep Telefonu Aracılığı Ile Geniş Bant Olarak Internete Bağlanabilirsiniz, Cep Telefonuzun Taracısıyla Internete Bağlanabilirsiniz, Cep Telefonu Ile Görüntülü Konuşma Yapabilir Veya TV Izleyebilirsiniz. 3G SiSTEMiNE NASIL GELiNDi? Ülkemizde Mobil Telekomünikasyon Sektörünün Ilk Uygulamasını Oluşturan 1G Sistemleri üzerinden Sadece Ses Hizmetlerini Sunabilmek Mümkünken, 2G Sayısal Sistemler Daha Kaliteli Ses Hizmetlerinin Yanı Sıra SMS Gibi Basit Veri Hizmetleri De Sunulabilir Hale Geldi. 2.5G Olarak Adlandırılan Geçiş Döneminde Ise, Mobil şebekeler üzerinden Internete Erişim Imkanı Sağlandı Ve Veriye Dayalı Hizmet Türlerinde Artış Kaydedildi. Her Kuşakta Ses Hizmeti Sunulabilirken, Bir Sonraki Kuşak Daha Kaliteli Ses Hizmetinin Yanında Daha Hızlı Ve Zengin Içerikli Veri Iletişimine Imkan Sağlıyor. CEPTEN GÖRÜNTÜLÜ KONUşMA DÖNEMi BAşLAYACAK 3G Sistemlerinde Hızlar Artık Megabitlerle Ifade Edilmekte Ve 2Mbps Hızına, Bir Sonraki Teknolojiyi Oluşturan HSDPA’de (High Speed Downlink Packet Access -3.5G) 14 Mbps Veri Iletim Hızlarına Teorik Olarak Ulaşılabiliyor. Hızdaki Bu Artış özellikle Bilgiye Erişim Açısından Alışılan Erişim Kavramına Yeni Bir Boyut Getirecek. Mobil Ortamda Görüntülü Telefon Hizmetleri, E-posta Alıp Gönderme, Bankacılık Hizmetleri, Yüksek Hızlarda Internet Erişimi, Etkileşimli Oyunlar, Canlı Radyo TV Yayınlarına Erişim Gibi Pek çok Hizmetler, 3G Mobil Terminal Cihazları Tarafından Rahatlıkla Sağlanabilecek. Abonelerin Bu Hizmetleri Alabilmesi Için 3G Sistemine Uyumlu Cep Telefonları Kullanmaları Gerekecek. Ancak Türkiye’de Henüz Uygulama Başlamamasına Karşın Bugüne Kadar 1 Milyonun üzerinde 3G Sistemine Uyumlu Cep Telefonunun Satıldığı Belirtildi. ‘CEP’TE HIZLI VE ZENGiN IÇERiK 3G şebekeleri üzerinden Ses Hizmeti Sunulacak Olsa Da Esas Ağırlık Hızlı Ve Zengin Içerikli Veri Uygulamaları Olacak. 3G şebekelerinin Faaliyete Geçmesiyle;cep Telefonundan Internete Hızlı Erişimin Yaygınlaşacağı, E-devlet Uygulamalarına önemli Bir Ivme Kazandıracağı, Sağlık Hizmetleri, Uzaktan Eğitim, Mobil-kütüphane, Internet üzerinden Bilimsel Laboratuvarlara Erişim, Internet üzerinden Dil Eğitimi Gibi Uygulamalar Ile Eğitime Katkı Sağlanması öngörülüyor. Sistemin Yaşlı Ve Engellilerin Uzaktan Gözetim Ve Kontrolünde Kolaylıklar Sağlayacağı, Mobil Uygulamalar Ile Vatandaşların Yaşamını Daha Da Kolaylaştırması Bekleniyor.

Dünyanın En Büyük OLED TV'si

Elektronik Devi LG, 55 Inçlik OLED Televizyonunu Duyurdu. Bu Televizyon, Dünyanın En Büyük OLED Panelli Televizyonu Olacak. Işte Ayrıntılar. Televizyon Piyasasının önemli Bir Kısmını Elinde Tutan LG, 55 Inçlik OLED Televizyonunu Duyurdu. 100.000:1 Gerçek Kontrast Oranı Sunabilen Televizyon, 5 Milimetrelik Bir Kalınlığa Sahip. OLED Televizyonların Renk Kalitesinin LCD'lere Oranla çok Daha Iyi Olduğunu Da Belirtmeden Geçmemek Gerek. Fiyatı Ve çıkış Tarihi Hakkında Ise Henüz Bir Bilgi Bulunmuyor.

En Çok Okunan Haberler

www.rapidshare.com Dosya Indirme

RAPiDSHARE.COM DOSYA NASIL INDiRiLiR (RESiMLi) www.rapidshare.com Resimli Anlatım 1 Öncelikle Rapidshare.com Linkini Tarayıcının Adres çubuğuna Giriniz. Aşağıdaki örnek Resimdeki Gibi Bir Menü Açılacak. Örnek 1: 2- Buradan Download Yazan Yere Basınız Ve üzerindeki Saniye Bitene Kadar Bekleyiniz. Süre Bitince Açılan Dosya Yükleme Menüsünden Kaydet'e Basarak Bilgisayarda Istediniz Yere Dosyanızı Kayıt Ediniz. Örnek 2: Bu Anlatım Tamamen www.gorindir.com 'a Aittir. Not: www.rapidshare.com 'da Dosya Indirmede Sınır Vardır... Soru: Peki Bu Sınır Aşılabilir Mi? Cevap: Tabii Ki... Demokraside çareler Tükenmez: Anlatım Tüm Explorer Sayfalarını Kapatalım... Modeminizin Fişini çekin, Bir Explorer Sayfası Açıp, Explorer 'ın Internet Seçeneklerinden Tüm Bilgileri Silin... Yani ınternet Temp Klasörünü Boşaltın... Fişi Takın... Tekrar Indirmeye Başlayın...

Download61.org Cep Telefonu Program Oyun Indirme

Sitemiz üzerine Ekli  Olan Cep Telefonu Uygulamalarının Telefonunuza Nasıl Aktarılacağı Hususunda Bilgilendirme Amaçlı Yazımız. Sıkça Sorulan Sorular Telefonuma Bu Uygulamayı Nasıl Yüklerim? Cevap= Öncelikle Hangi Telefonu Kullanıyorsanız Onun PC Programı Bilgisayarınıza Yüklü Olmalıdır Zira Indireceğiniz Dosya Bilgisayar Formatındadır Ve Rar Uzantılıdır. Soru = Rar Uzantılı Dosyayı Nasıl Açarım Cevap = Sitemizden Winrar Uygulamasını Indirerek Açabilirsiniz, Winrarınız Yoksa Hemen BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Indirip Kurunuz. Soru = Rar Ile Açtıktan Sonra Ne Yapmalıyım? Cevap = Rar Dosyasının Içinden çıkan Dosyayı Cep Telefonunuzun Bilgisayar Programı Ile Telefonunuza Yükleyebilirsiniz. Soru = PC Programı Hangisidir? Cevap = Örnek Verecek Olursak Nokia Için Nokia PC Suite Programıdır. Soru = Nokia PC Suite Nereden Bilgisayarıma Indirebilirim? Cevap = BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Nokia PC Suite Programını Indirebilirsiniz. Not: Eğer Telefonunuz Nokia Değilse, Her Telefon üreticisi Telefonu Için PC Programı üretmiştir Ya Telefonu Alırken CD Olarak Size Veriyorlar Yada Siteleri üzerinden Direk Bilgisayarınıza Yükleme Yapabilirsiniz. Bu Anlatım Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır.

Mail.ru Agent Artık Türkçe

Mail.ru Agent Artık Türkçe Olarak Da Kullanılabilir! Rusya Kaynaklı Anlık Mesajlaşma Yazılımı Olan Mail.ru Agent’in Indirme Bağlantıları, özellikleri Gibi Bir çok Yazı Blog üzerinde Mevcut. Arama Yaparak Erişebilirsiniz. Eski Sürümlerde Bulunmayan Türkçe Dil Desteği Son Sürümle Birlikte Geldi. Artık Mail.ru Agent’i Kullanırken En çok şikayet Edilen Dil Desteği Olmaması Ve Rusça’nın Anlaşılmaz Bir Dil Olması Nedeniyle Yaşanan Sorunlar Yaşanmayacak. Türkçe Dil Desteği Ile Mail.ru Agent’i Kendi Sayfaları üzerinden Ya Da Blaef.com üzerinden Indirebilirsiniz. Ek: Mail.ru Agent’ı Türkçe Olarak Kullanmak Isteyenler, Kurulum Esnasında Türkçe Seçeneğini Seçerek Türkçe Olarak Kullanabilirler. Yalnızca Agent (yazılım) Türkçe Olarak Kullanılabilir. My.mail.ru’da Türkçe özelliği Yoktur. Mail.ru Agent Ile Ilgili Ya Da My.mail.ru Ile Ilgili Sorular, Alt Kısımdaki Yorum Gönderim Alanından Sorulabilir. Türkçe’ye çevirim Istemeyiniz. Mail.ru Agent Nedir? Mail.ru Agent Bir Anlık Mesajlaşma Yazılımıdır. Ana Dili Rusça Olan Bu Yazılımın, Diğer Dillerde De Desteği Mevcut. Bu Diller, Eski Birlik üyeleri Olan Kazakistan Ve Azerbaycan Gibi ülke Dillerin Yanında Ingilizce Gibi Evrensel Diller. Bu Yazılım, Bildiğimiz MSN Messenger Yazılımı Ile Ortak Amaca Sahip Fakat Bundan Ayıran En önemli özelliği, Yine Bildiğimiz Facebook Sitesi Gibi My.mail.ru Adresi Ile Etkileşimli Olması. Yani MSN Ile Facebook’un Birleştirilmiş Halini Düşünebilirsiniz. 2001 Yılından Bugüne Kadarki Zamanda Milyonlarca Kullanıcıya Ulaşmışlar Ve Oldukça Gelişmiş Bir Alyapıları Mevcut. Bu Nedenle Tercih Edilmeye Devam Ediliyor. Mail.ru Agent, Yukarıda Belirtilen Kısımların, Bilgisayar üzerine Kurulan Kesimidir. Bunun, Internet Kesimi Ise My.mail.ru Adresidir. Kayıt Olmak Isteyenler, Yalnızca Rusça Desteği Olan Bir Form üzerinden Kayıt Olabilirler. Yalnız Hatırlatayım, Kullanımı Rusça Bilmeyenler Için çok Sıkıntılı Geçebilir. Yazılımın Herhangi Bir Sınırlanması Olmadığı Için Bir Arama Ile 100 Kişiye Kadar Ekleyebiliyorsunuz. Türkiye Kaynaklı Bir Hesap Açtığınızda Azeri Ve Kazak Vatandaşları Da Size Hücum Edebilir. (Ekleyebilir Ve ötesi…) Güvenlik Yönünden Bir Zaafı Bulunmakta; Herhangi Bir “engelleme” özelliği Bulunmamakta. Isteyen, Istediği Kişiye Yazabiliyor. Mail.ru Agent’ı Her Mobil Cihazda Kullanabilir, Daima Online Olabilirsiniz. Telefonunuzun Işletim Sistemini Ya Da Java Gereksinimlerini Bilmeniz Yeterli. Oldukça Kolay Ve Kullanım Açısından Ingilizce Desteği Mevcut. Mail.ru Agent Ile Ilgili Sayfalar Ise şunlar: Online Site: www.mail.ru Mail.ru Agent PC: BURDAN Diyer Mail.ru Cep Telefonları Için: SIS,JAR,MAC,WM2003,WM6.x. Tıklayarak Indiriniz.

Geri Bildirim Gönder