Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim'den Karşı Saldırı

Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim'den Karşı Saldırı

Yazar: / | 26.12.2015 |Okunma:5421

Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim'den Karşı Saldırı'19 bin Rus'un bilgilerini ele geçirdik'

Hacker grubu Anonymous'un, yaklaşık 10 günden beri düzenlediği saldırılar nedeniyle bazı banka ve kamu kurumlarının sitelerinde yavaşlama gibi sorunlar yaşandı. Anonymous'un bu saldırılarına karşılık olarak Türk hacker grubu Ayyıldız Tim karşılık verdi.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDULAR

Türk hackerların sosyal paylaşım sitelerinden yaptıkları duyuruda, "19 bin Rusun hayatını hackledik. Bu saldırılarımız yapacaklarımız karşısında sadece bir çerezdir. Bu saldırıyı yapan siber saldırı birim başkanımıza teşekkür ederiz. 19 bin Rus'un tüm bilgileri ele geçirilmiştir. Veri çekimi devam etmektedir" denildi. Ayyıldız Tim ayrıca, Rus Ekonomi Bakanlığı sitesinin yayınının da durdurulduğunu da iddia etti.

Haber Hakkında Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Şu Anda Yorum Eklenmemiş
Benzer Haberler

Java'ya Dikkat

Bilgisayardaki Büyük Tehlike Dünyanın En Yaygın Kullanılan Yazılımı Olan Java Konusunda Uzmanlar Uyarıyor: "internette Sörf Ederken Java'yı Kapatın!" Microsoft'un Ardından Dünyanın En Büyük Yazılım üreticilerinden Biri Olan Oracle'ın Geliştirdiği Java'ya Yeni Bir Güncelleme Geldi. Bu Güncelleme Ise Yeni Tehlikeleri Beraberinde Getiriyor. Güvenlik Uzmanları, Java'ya Gelen Güncellemenin Ardından Hacker'lara Açık Bir Kapı Aralandı. Hacker'lar, Güncellemeyle Birlikte Java'da Güvenlik Açığı Yaratarak "Poison Ivy" Isminde Kendi Yazılımlarını Kullanıcıların Bilgisayarına Kurabilme şansına Sahip. Bu Da Bilgisayarların Kontrolünün Hacker'ların Eline Geçmesi Anlamına Geliyor. Reuters'ın Haberine Göre Uzmanlar Kullanıcıların Java'yı Devre Dışı Bırakmasını Tavsiye Ediyor. Uzmanlar Zararlı Yazılımlar, Virüsler Ve Aklınıza Gelebilecek Birçok Tehlikenin Bilgisayarınıza Rahatça Sızabilme Olasılığına Dikkat çekiyor. JAVA NEDiR Bir Programlama Dili Olan Java, Yazılımcıların Bir Dizi Kodu Bilgisayar Ve Sanal Makineler Için Geliştirmesine Olanak Veriyor. Daha çok Internet Sitelerinde Kullanılan Java, En Yaygın Programlama Dillerinden Biri. Google'ın Eski Bir çalışanı, Aylar önce Yaptığı Açıklamada Java Dilini Bilenlerin Google Dahil Pek çok Dev şirkette çalışabileceğini Kaydetmişti. Oracle, Yaptığı Açıklamada Java'nın Bilgisayarların Yüzde 97'sinde Bulunduğunu Vurgulamıştı. TEHLiKEDE OLDUÐUMU NASIL ANLARIM? Buradan Tarayıcınızda Kurulu Olan Java'nın Tehlikeye Açık Olup Olmadığı öğrenilebiliyor. Güvenlik Açığı Söz Konusuyla Kırmızı Bir Metinle Karşılaşıyorsunuz Ve Java'nın Güvenlik Zaafiyeti Olduğunu Size Söylüyor. Hata Yoksa: Congrats! You Appear To Be Running A Version That Isn't Vulnerable To Publicly Disclosed Exploits. (yeşil Renkte Mesaj Alırsınız) JAVA'YI NASIL KAPATIRIM? Mozilla Firefox: Ana Menüden Add-ons Yani Eklentiler Bölümüne Gelin, Ardından Java Kelimesi Geçen Her şeyi "disable" Yani Devre Dışı Bırakın. Google Chrome: Ayarlar'a Girdikten Sonra Sol üst Kısımda Arama çubuğu Göreceksiniz. Oraya Java Yazın. Ardından Java Ile Ilgili Ayarı Kapatabilirsiniz. V Microsoft Internet Explorer: Ayarlar'ın Ardından Programlar Sekmesine Tıklıyoruz. Manage Add-ons Ya Da Eklentileri Yönet Seçeneğine Tıklayıp Java'yı Buluyoruz Ve Buradan Kapatıyoruz.

Kaspersky Sitesi Hacklendi

ünlü Antivirüs Yazılımı Kaspersky'ın Malezya Sitesi "m0sted" Adlı Türk Hacker Tarafından Hacklendi! Sitelerin Hacklenmesi Alışıldık Bir Durum, Ama Bir Güvenlik Yazılımı şirketinin Sitesinin Hacklenmesi Biraz Garip Geldi Bana, Biraz Da Komik:) Elbette Her Program Ya Da Sitenin Bir Açığı Vardır Ve Insanlığın Bir Gereğidir Bu. Yoksa Ortalık Süpermanlerden Geçilmez Olurdu:) Fakat Yine De Insanın Aklına şu Soru Gelmiyor Değil:"daha Kendi Sitesini Korumaktan Aciz Bir Güvenlik Yazılımı şirketi Bizi Nasıl Koruyacak?" şuan Kaspersky'ın Hacklenen Sitesi Www.kaspersky.com.my'a Girdiğimizde "website Is Under Development Process" Yazısıyla Karşılaşıyoruz.

İSTANBUL SALDIRISINI LANETLİYORUZ

TERÖRÜ LANETLİYORUZ 28.06.2016 Tarihinde güzel İstanbul'umuzda yaşanan terör olayını en ağır şekilde lanetliyoruz, bu saldırının insanı hiçbir boyutu yoktur, bu tür saldırı hazırlığındaki canileri gebertmekte de sevap vardır inancını paylaşıyorum. Ünlülerin Sosyal Medya Aracılığı ile yayınladığı bazı mesajlar: Arda Turan ‘Yine ciğerlerimiz yandı. Başımız sağ olsun Türkiye'm. Bu acılara sebep olanlar kahrolsun!' Sinan Akçıl Öldüğünüz cehennemde bile bulacağım sizi oğlum…Rahat olmadığınızdan emin olmak için.#katiller Enrique İglesias Kalbim seninle İstanbul. Dualarımız bu korkunç trajediyi yaşayan Türkiye ve dünyada terör şiddetinden etkilenen herkes için. Kenan Sofuoğlu ‘Türkiye’nin büyümesini bu tür hain saldırılarla durduramazsınız, vakit birlik vakti Rabbim birliğimizi bozmasın..Saldırıda hayatini kaybedenlere Allah tan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim..' Madonna Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna, 1.22 milyon takipçisi bulunan resmi Twitter hesabından İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası paylaşımda bulundu. Madonna, ‘İstanbul için, Türkiye için dua edin. Neden bir başkasını sevmek bu kadar zor?’ yazdı ve üzerinde ay yıldız boyası bulunan dansçısıyla olan fotoğrafını paylaştı. Naomi Campbell Dualarım ve sevgim seninle İstanbul

En Çok Okunan Haberler

www.rapidshare.com Dosya Indirme

RAPiDSHARE.COM DOSYA NASIL INDiRiLiR (RESiMLi) www.rapidshare.com Resimli Anlatım 1 Öncelikle Rapidshare.com Linkini Tarayıcının Adres çubuğuna Giriniz. Aşağıdaki örnek Resimdeki Gibi Bir Menü Açılacak. Örnek 1: 2- Buradan Download Yazan Yere Basınız Ve üzerindeki Saniye Bitene Kadar Bekleyiniz. Süre Bitince Açılan Dosya Yükleme Menüsünden Kaydet'e Basarak Bilgisayarda Istediniz Yere Dosyanızı Kayıt Ediniz. Örnek 2: Bu Anlatım Tamamen www.gorindir.com 'a Aittir. Not: www.rapidshare.com 'da Dosya Indirmede Sınır Vardır... Soru: Peki Bu Sınır Aşılabilir Mi? Cevap: Tabii Ki... Demokraside çareler Tükenmez: Anlatım Tüm Explorer Sayfalarını Kapatalım... Modeminizin Fişini çekin, Bir Explorer Sayfası Açıp, Explorer 'ın Internet Seçeneklerinden Tüm Bilgileri Silin... Yani ınternet Temp Klasörünü Boşaltın... Fişi Takın... Tekrar Indirmeye Başlayın...

Download61.org Cep Telefonu Program Oyun Indirme

Sitemiz üzerine Ekli  Olan Cep Telefonu Uygulamalarının Telefonunuza Nasıl Aktarılacağı Hususunda Bilgilendirme Amaçlı Yazımız. Sıkça Sorulan Sorular Telefonuma Bu Uygulamayı Nasıl Yüklerim? Cevap= Öncelikle Hangi Telefonu Kullanıyorsanız Onun PC Programı Bilgisayarınıza Yüklü Olmalıdır Zira Indireceğiniz Dosya Bilgisayar Formatındadır Ve Rar Uzantılıdır. Soru = Rar Uzantılı Dosyayı Nasıl Açarım Cevap = Sitemizden Winrar Uygulamasını Indirerek Açabilirsiniz, Winrarınız Yoksa Hemen BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Indirip Kurunuz. Soru = Rar Ile Açtıktan Sonra Ne Yapmalıyım? Cevap = Rar Dosyasının Içinden çıkan Dosyayı Cep Telefonunuzun Bilgisayar Programı Ile Telefonunuza Yükleyebilirsiniz. Soru = PC Programı Hangisidir? Cevap = Örnek Verecek Olursak Nokia Için Nokia PC Suite Programıdır. Soru = Nokia PC Suite Nereden Bilgisayarıma Indirebilirim? Cevap = BURAYI Tıklayarak Bilgisayarınıza Nokia PC Suite Programını Indirebilirsiniz. Not: Eğer Telefonunuz Nokia Değilse, Her Telefon üreticisi Telefonu Için PC Programı üretmiştir Ya Telefonu Alırken CD Olarak Size Veriyorlar Yada Siteleri üzerinden Direk Bilgisayarınıza Yükleme Yapabilirsiniz. Bu Anlatım Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır.

Mail.ru Agent Artık Türkçe

Mail.ru Agent Artık Türkçe Olarak Da Kullanılabilir! Rusya Kaynaklı Anlık Mesajlaşma Yazılımı Olan Mail.ru Agent’in Indirme Bağlantıları, özellikleri Gibi Bir çok Yazı Blog üzerinde Mevcut. Arama Yaparak Erişebilirsiniz. Eski Sürümlerde Bulunmayan Türkçe Dil Desteği Son Sürümle Birlikte Geldi. Artık Mail.ru Agent’i Kullanırken En çok şikayet Edilen Dil Desteği Olmaması Ve Rusça’nın Anlaşılmaz Bir Dil Olması Nedeniyle Yaşanan Sorunlar Yaşanmayacak. Türkçe Dil Desteği Ile Mail.ru Agent’i Kendi Sayfaları üzerinden Ya Da Blaef.com üzerinden Indirebilirsiniz. Ek: Mail.ru Agent’ı Türkçe Olarak Kullanmak Isteyenler, Kurulum Esnasında Türkçe Seçeneğini Seçerek Türkçe Olarak Kullanabilirler. Yalnızca Agent (yazılım) Türkçe Olarak Kullanılabilir. My.mail.ru’da Türkçe özelliği Yoktur. Mail.ru Agent Ile Ilgili Ya Da My.mail.ru Ile Ilgili Sorular, Alt Kısımdaki Yorum Gönderim Alanından Sorulabilir. Türkçe’ye çevirim Istemeyiniz. Mail.ru Agent Nedir? Mail.ru Agent Bir Anlık Mesajlaşma Yazılımıdır. Ana Dili Rusça Olan Bu Yazılımın, Diğer Dillerde De Desteği Mevcut. Bu Diller, Eski Birlik üyeleri Olan Kazakistan Ve Azerbaycan Gibi ülke Dillerin Yanında Ingilizce Gibi Evrensel Diller. Bu Yazılım, Bildiğimiz MSN Messenger Yazılımı Ile Ortak Amaca Sahip Fakat Bundan Ayıran En önemli özelliği, Yine Bildiğimiz Facebook Sitesi Gibi My.mail.ru Adresi Ile Etkileşimli Olması. Yani MSN Ile Facebook’un Birleştirilmiş Halini Düşünebilirsiniz. 2001 Yılından Bugüne Kadarki Zamanda Milyonlarca Kullanıcıya Ulaşmışlar Ve Oldukça Gelişmiş Bir Alyapıları Mevcut. Bu Nedenle Tercih Edilmeye Devam Ediliyor. Mail.ru Agent, Yukarıda Belirtilen Kısımların, Bilgisayar üzerine Kurulan Kesimidir. Bunun, Internet Kesimi Ise My.mail.ru Adresidir. Kayıt Olmak Isteyenler, Yalnızca Rusça Desteği Olan Bir Form üzerinden Kayıt Olabilirler. Yalnız Hatırlatayım, Kullanımı Rusça Bilmeyenler Için çok Sıkıntılı Geçebilir. Yazılımın Herhangi Bir Sınırlanması Olmadığı Için Bir Arama Ile 100 Kişiye Kadar Ekleyebiliyorsunuz. Türkiye Kaynaklı Bir Hesap Açtığınızda Azeri Ve Kazak Vatandaşları Da Size Hücum Edebilir. (Ekleyebilir Ve ötesi…) Güvenlik Yönünden Bir Zaafı Bulunmakta; Herhangi Bir “engelleme” özelliği Bulunmamakta. Isteyen, Istediği Kişiye Yazabiliyor. Mail.ru Agent’ı Her Mobil Cihazda Kullanabilir, Daima Online Olabilirsiniz. Telefonunuzun Işletim Sistemini Ya Da Java Gereksinimlerini Bilmeniz Yeterli. Oldukça Kolay Ve Kullanım Açısından Ingilizce Desteği Mevcut. Mail.ru Agent Ile Ilgili Sayfalar Ise şunlar: Online Site: www.mail.ru Mail.ru Agent PC: BURDAN Diyer Mail.ru Cep Telefonları Için: SIS,JAR,MAC,WM2003,WM6.x. Tıklayarak Indiriniz.

Geri Bildirim Gönder